424 ROYAL TERN DR

BAREFOOT BAY, Florida 32976 · Brevard County · Parcel 30 3810-76-87.A-13

$42 360
Assessed Value
$125 910
Market Value
Annual Tax
$17 360
Taxable Value
Ownership
OwnerHosner Gary
Mailing Address424 Royal Tern DR Barefoot Bay FL 32976
Property Details
Year Built1984
Living Area920 sq ft
Lot Size3 920 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$50 000
Just (Market) Value$125 910
Assessed Value$42 360
Exemptions-$25 000
Taxable Value$17 360